Centrum Medyczne R-Med
Gabinet Medycyny Estetycznej
lek. med. Joanna Angrot-Rydzewska
rejestracja telefoniczna:
0 503 193 056
Laseroterapia

Laser Flaming FRAX


Zasada działania


Laser Flaming FRAX wykorzystuje energię w postaci skupionych wiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej.

Zastosowana w tym laserze technologia pozwala na wykonanie szybkich zabiegów ablacyjnych, usuwających elementy uszkodzonej tkanki, czego rezultatem jest głęboki efekt termiczny z minimalną strefą uszkodzenia w miejscu działania lasera. Klasyczne nieablacyjne zabiegi frakcjonujące pozostawiają w skórze tysiące mikrouszkodzeń, z gorącymi resztkami martwej tkanki. Wydzielający się nadmiar ciepła pozostaje w skórze powodując niepotrzebny ból i dyskomfort oraz znacznie przedłużając czas rekonwalescencji.

Skaner frakcjonujący lasera ablacyjnego Flaming FRAX usuwa natychmiast gorące pozostałości tkanki ze skóry, zmniejszając ból i przyspieszając efekt końcowy poprzez stymulację, w strefach destrukcji tkanki, produkcji substancji wzrostowych. Po zabiegu, przy pomocy frakcjonującego skanera Flaming Frax, mikrouszkodzenia zamykają się i leczą zdecydowanie szybciej niż w przypadku klasycznych, nieablacyjnych laserów frakcjonujących. W wyniku przeprowadzonego zabiegu otrzymujemy efekt porównywalny z tym, jaki uzyskujemy po wykonaniu głębokiego peelingu chemicznego, ale ze zdecydowanie krótszym czasem gojenia i minimalnym ryzykiem powikłań.

Laser Flaming FRAX wykonuje kolumny mikrouszkodzeń, w których w trakcie gojenia wytwarzany jest kolagen typu III (młodzieńczego). Dzięki takiemu rodzajowi uszkodzenia miejsca uszkodzeń pozostają otoczone przez zdrową tkankę, proces gojenia skóry z żywych komórek naskórka i skóry właściwej przebiega bardzo szybko, w porównaniu z tradycyjną metodą laserowego odmładzania skóry. Frakcyjna metoda odmładzania staje się bardzo popularna ze względu na swoją skuteczność, mniejszą bolesność zabiegu oraz krótszy czas rekonwalescencji .

Podstawowe wskazania
- redukcja blizn trądzikowych,
- terapia efektów fotostarzenia – redukcja klasycznej triady objawów: sieci drobnych zmarszczek, drobnych przebarwień oraz poszerzonych porów skórnych na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach),
- wygładzanie i odmładzanie powierzchni skóry,
- redukcja zmarszczek, poprawa jędrności skóry,
- redukcja rozstępów,
- poprawa gęstości skóry poprzez aktywizację produkcji kolagenu typu III (fractional skin resurfacing),
- redukcja blizn przerostowych (po zabiegach chirurgicznych, po urazach, oparzeniach),


Naturalny proces gojenia się skóry sprawia, że uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez odnowioną, zdrową tkankę. Efektem tego jest zdrowsza i wyglądająca młodo skóra.

Zabieg nie wymaga stosowania znieczulenia miejscowego. Po oczyszczeniu skóry głowica przykładana jest bezpośrednio do skóry pacjenta i po jej uruchomieniu w skórę wprowadzane są skupione wiązki światła, które wnikają w skórę na głębokość powyżej 1,5 mm.

Im głębiej dociera światło lasera, tym większa jest wytwarzana ilość nowej tkanki. Skoagulowane złogi tkankowe są zastępowane zregenerowanymi komórkami. W zależności od stanu zdrowotnego skóry, zaleca się stosowanie serii 3-6 zabiegów dla uzyskania najlepszych efektów.

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona. Zaczerwienienie utrzymuje się przez kilka godzin. Po zabiegu, na naskórku, mogą być widoczne drobne zmiany, które w krótkim czasie znikną. W kilka dni po zabiegu będzie odbywało się złuszczanie naskórka. Do wykonania zabiegu nie są konieczne żadne badania ale przed zabiegiem lekarz zbiera dokładny wywiad, ocenia stan skóry i ustala minimalną ilość zabiegów, która będzie potrzebna do uzyskania optymalnego efektów.

Przeciwwskazania do zabiegu:
Z tej metody leczenia nie mogą korzystać kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby o obniżonej odporności, cierpiące na niewyrównaną cukrzycę oraz osoby z aktywną chorobą nowotworową.

Pacjenci przyjmujący leki i zioła światłouczulające, sterydy, przyjmujący aktualnie doustną terapię retinoidową (oraz do 6 miesięcy od zakończenia terapii retinoidami) oraz ci, którzy aktualnie chorują na zakażenia wirusowe i bakteryjne powinny wstrzymać się z wykonaniem zabiegu do momentu wyleczenia i zaprzestania przyjmowania wyżej wymienionych leków.

Przeciwskazaniem do zabiegu jest również świeża opalenizna ( do 2 tygodni po expozycji na ultrafiolet)
Koniecznie poinformuj Lekarza przed zabiegiem o zażywanych lekach !!!!

Postępowanie po zabiegu:
Po zabiegu polecamy do stosowania neutralnego kremu gojącego np; Bepanthen, Demaveel lub maść witaminowa.
Należy bezwzględnie unikać expozycji na ultrafiolet miejsca poddawanego zabiegowi (solarium, kąpiele słoneczne) do 4 tygodni po zabiegu.
Nie należy stosować peelingów chemicznych do 3 tygodni po zabiegu.


LASER diodowy SALSA


Problemy z poszerzonymi naczynkami krwionośnymi ma ponad 60% osób w populacji.
Za ich proces powstawania odpowiedzialne jest wiele czynników takich jak między innymi uwarunkowania genetyczne, niewłaściwa pielęgnacja, warunki atmosferyczne, w których pracujemy, niektóre zażywane leki.
Zazwyczaj początkowo na skórze pojawia się zaczerwienienie zwane rumień a następnie poszerzone naczynko a w późniejszym czasie nawet sieć drobnych naczyń, które stanowią duży problem estetyczny szczególnie gdy są umiejscowione na twarzy.
Odpowiednia pielęgnacja skóry naczynkowej jest bardzo istotna i w znacznym stopniu może ograniczyć powstawanie nowych zmian naczyniowych. W przypadku już istniejących naczynek najskuteczniejsza metodą usuwania ich jest laser.

Laser diodowy SALSA 120 to wysokiej mocy laser o podwójnej długości fali 960/535 nm. Pozwala zamykać naczynka w każdej lokalizacji i na różnej głębokości. Światło lasera o długości fali 940nm jest jednym z najlepiej pochłanialnych przez hemoglobinę zawartą we krwi. Jednocześnie niskie pochłanianie przez melaninę ogranicza możliwość powstawania przebarwień.

Laserem tym możemy bezpiecznie usuwać poszerzone naczynka krwionośne na twarzy, na kończynach dolnych oraz naczyniaki rubinowe zwane również starczymi (żywoczerwone lub purpurowe punkcikowate znamiona).

Przeciwwskazania do zabiegu
• Ciąża i karmienie piersią
• Nieuregulowana cukrzyca
• Choroba nowotworowa
• AIDS, zarażenie wirusem HIV
• Żółtaczka (typu B i C)
• Rozrusznik serca
• Nadciśnienie
• Zaburzenia krzepnięcia i choroby krwi
• Epilepsja
• Opalenizna – należy unikać słońca 4 tygodnie przed i 4 tygodnie po zabiegu
• Skłonność do przebarwień lub bliznowców
• Bielactwo
• Aktywna faza łuszczycy
• Stany zapalne, choroby wirusowe lub bakteryjne w miejscu zabiegu
• Stosowanie leków obniżających krzepliwość (aspiryna), sterydów, leków światłouczulających
• Stosowanie ziół fotouczulających np. nagietek, rumianek, dziurawiec (odstawić 2 tygodnie przed zabiegiem)
• Peelingi
• Spożywanie alkoholu na dobę przez zabiegiem
• Stosowanie kremów z retinolem (witaminą A)
• Stosowanie kosmetyków na bazie alkoholu
• Stosowanie retinoidów doustnych w ciągu ostatnich 3 miesięcy


copyright © kamello

Przy zakupie 4 zabiegów mezoterapii osoczem bogatopłytkowym lub preparatem dermaheel SR albo HR oraz Restylane vital (1ml) lub Restylane vital light( 1ml ) piaty zabieg otrzymujesz gratis.
Więcej promocji...