Centrum Medyczne R-Med
Gabinet Medycyny Estetycznej
lek. med. Joanna Angrot-Rydzewska
rejestracja telefoniczna:
0 503 193 056
KARBOKSYTERAPIA

Co to jest?


KARBOKSYTERAPIA - to metoda wykorzystania dwutlenku węgla CO2 do celów terapeutycznych, który podawany jest drogą podskórną.

Ta metoda została wymyślona w Royal Spa we Francji w 1932 roku i miała służyć leczeniu pacjentów dotkniętych chorobą tętnic obwodowych. W Ameryce Południowej i Europie, terapia dwutlenkiem węgla jest stosowana w leczeniu rozstępów, cellulitu i blizn oraz łysienia i przynosi imponujące rezultaty. Badania wykazały, że karboksyterapia poprawia elastyczność skóry, poprawia krążenie, pobudza produkcję kolagenu, poprawia wygląd drobnych zmarszczek .Dwutlenek węgla po podskórnym podaniu rozbija mechanicznie złogi tłuszczowe. Silnie rozszerza naczynia krwionośne zwiększając przepływ krwi do obszaru, który stymuluje metabolizm tłuszczu. CO2 stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność skóry oraz zwiększa drenaż limfatyczny.

Karboksyterapia przywraca i pobudza mikrokrążenie, co oznacza więcej tlenu i substancji odżywczych dla skóry. W ciągu 7 dni po zabiegu karboksyterapii istnieje wzmożona cyrkulacja tlenu w miejscach aplikacji. Mikrokrążenie zostaje przywrócone i pobudzone, a drenaż limfatyczny zwiększony.Karboksyterapia jest zgodna z procesami fizjologicznymi zachodzącymi codziennie w naszym organizmie. Po aplikacji gaz wędruje do płuc i zostaje wydalony z organizmu w sposób naturalny, jako produkt wymiany gazowej. W trakcie zabiegu ilość podanego dwutlenku węgla jest zbliżona do ilości gazu wytwarzanego w organizmie podczas wysiłku fizycznego.

Należy zaznaczyć, że działalność dwutlenku węgla po podskórnym lub śródskórnym podaniu wywołuje szereg powiązanych ze sobą reakcji. Są one ze sobą ściśle powiązane, tworząc sieć zależności, które są kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dopływ tlenu do skóry u 30-letniej osoby spada o około 25%, a u 40-letniej o około 50% na rzecz zaopatrzenia w tlen narządów wewnętrznych. Regeneracja komórek przy zmniejszonej ilości O2 odbywa się z trudem, a funkcje tworzenia kolagenu i elastyny są upośledzone, co prowadzi do utraty elastyczności skóry.


Wskazania do zabiegu karboksyterapii w medycynie estetycznej:
- lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej,
- cellulit,
- rozstępy,
- zwiotczenie skóry po ciąży i utracie wagi ciała,
- brak elastyczności twarzy, dekoltu, szyi,
- brak elastyczności skóry ramion, nóg, brzucha,
- opadające powieki,
- ciemne kręgi pod oczami,
- zwiotczenie piersi.

Wskazania do zabiegu karboksyterapii w celach leczniczych:
- przewlekła niewydolność żylna,
- zaburzenia krążenia,
- syndrom Raynauda,
- owrzodzenie żylakowe,
- owrzodzenie cukrzycowe,
- łuszczyca,
- łysienie.

Przeciwwskazania do zabiegu karboksyterapii:
- ciąża,
- choroby serca,
- niewydolność płuc,
- ciężka niewydolność nerek.
copyright © kamello

Przy zakupie 4 zabiegów mezoterapii osoczem bogatopłytkowym lub preparatem dermaheel SR albo HR oraz Restylane vital (1ml) lub Restylane vital light( 1ml ) piaty zabieg otrzymujesz gratis.
Więcej promocji...